İngilizce Öğrenmenizi Sağlayan Podcast Önerileri – Seviyenize Göre Sıralı!

İngilizce konuşabilmenin en önemli koşullarından biri karşınızda sizinle iletişime geçen kişinin ne sorduğunu, ne söylemek istediğini doğru şekilde anlamaktır. Bunu sağlamanın en önemli koşulu ise dinlediğini en iyi şekilde anlamaktan geçer. Biz bugün “listening” seviyenizi bir üst noktaya taşıyacak ingilizce podcast önerileri yapacağız.

Normalde Top 10 listesi yapmayı düşünüyordum. Fakat dinlerken takip edebileceğiniz sevide bir podcast’e başlamanızın daha doğru olacağınız düşünerek bir liste yaptık. Bu listeleri başlangıç, orta, ileri seviye ve sektörel olarak ayırdık. Böylelikle hangi posdcast’i dinleyerek kendimi geliştirebilirim? sorusunu cevapladık. Podcast seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerin başında bu seviyelerden hangisini seçeneğiniz gelmektedir. Daha sonra aşağıdaki listelerden birini tercih ederek podcast dinlemeye başlayabilirsiniz.

Paylaştığımız tüm podcast’lerin ücretsiz olmasına özellikle dikkat ettik. Genellikle kolay ulaşılabilir olmaları sizlerin her yerde bu pratiği yapmasını kolaylaştıracaktır.

 

İngilizceye Yeni Başlayanlar İçin Podcast Önerileri

sdasd

Orta Seviyede İngilizce Konuşmalardan Anlayanlar İçin Podcast’ler

Orta Seviye Podcastler

Açıklama

Espresso English

Platform: Spotify
Bu kanal tam orta seviyeler için diyebiliriz. Kısa kısa ingilzice dersleri vermektedir. Bunu sizleri sıkmamak için 5-10 dk ile kısıtlamıştır.

Her gün yeni bir bölüm yayınlanmaktadır.

English Plus

Platform: Spotify

Bu da düzenli yayın yapan kısa kayıtlar çeken fakat genellikle hikaye, günlük konular ve telaffuz üzerine sizleri geliştiren güzel klasik bir podcast serisidir.

İleri Seviye Dinleme Becerisine Sahipler İçin Podcast Önerileri

asdasdas

İlgi Alanlarınıza Göre İngilizce Podcast Önerileri

asdasd

Diğer Faydalı Test İçerikli Podcast Siteleri

asdasd